Який обрати змішувач для душу: настінний чи прихованого монтажу?

Сучасну квартиру складно уявити без просторого та функціонального душу, що має верхню лійку з різними режимами роботи та зручним блоком керування з термостатом та управлінням клавішами. Але у багатьох ванних кімнатах досі встановлені настінні одноважільні змішувачі з гарнітурою у вигляді ручної лійки з тримачем. Ми не знаємо, який змішувач вам потрібен, тому розповімо про переваги та недоліки різних моделей. 

Якими бувають змішувачів для душу?

Візуально змішувачі для душу легко відрізнити від моделей для ванни чи раковини за відсутністю виливу. Вони складаються із настінного блока керування, що має важіль регулювання потоку та вивід для підключення лійки. Найчастіше гарнітура не входить до комплекту, її потрібно замовляти окремо. Це найдоступніші та найпримітивніші моделі, лише деякі з них мають функцію перемикання режимів на лійці. 

В чому перевага настінних моделей?

  • Вони мають стандартне кріплення для труб холодної та гарячої води, тому легко монтуються. Заміна старого блоку на новий займає менш як 20 хвилин;
  • Їх легко ремонтувати та замінювати гарнітуру у випадку протікання. Пристрій можна швидко зняти для обслуговування та ще швидше замінити душовий шланг чи лійку;
  • Настінні моделі коштують дешевше, ніж системи прихованого монтажу.

Головним недоліком таких кранів є громіздкий вигляд та відсутність верхньої лійки. А ще вони частіше протікають, бо ексцентрики не витримують навантаження на корпус. Попри це, вони залишаються популярними. Перегляньте каталог будь-якого інтернет-магазину сантехніки й ви побачите, що значну частину займають настінні моделі. 

Обирайте душову систему та насолоджуйтесь різними режимами

Звичайний змішувач з ручною лійкою не зробить з вашого душа місце, де можна розслабити м'язи після інтенсивного тренування, збадьоритись зранку чи розслабитись ввечері перед сном. Але це можливо із сучасними душовими системами, які мають тропічну лійку з багатьма режимами подачі води та ручну лієчку, що потужними потоками масажує втомлені плечі, руки та ноги. З такою системою ви швидко змиєте скраб чи піну з тіла та зможете постояти під тропічною зливою, що обволікає тіло мільйонами краплин.

Якими бувають душові системи?

Існують настінні моделі, які називають душовими стійками. Окрім блока керування з гарнітурою, вони ще мають металеву стійку, на яку кріпиться верхня лійка. Це вдосконалені варіанти змішувачів, про які ми згадували раніше. Вони також кріпляться до стандартного підводу труб та мають додаткове кріплення штанги до стіни. Душові системи настінного монтажу популярні серед тих, хто робить косметичний ремонт у ванній кімнаті без демонтажу плитки.

Також існують душові системи прихованого монтажу. Їх корпуси та труби ховаються у стіні. Користувач бачить лише панель керування та лійки, що виходять зі стіни. Усі елементи можна комбінувати, розводити на різні стіни та встановлювати на зручній висоті. Хочете мінімалістичний душ — встановлюйте верхню лійку на стелю чи стіну та важіль керування. Хочете більше функцій — доповніть систему ручною лієчкою, полицею із каскадним виливом чи набором масажних форсунок.