Отримати висновок щодо доступності для осіб з інвалідністю 

У нашій країні проживають громадяни різних соціальних груп, тому основним завданням держави є забезпечення всіх мешканців рівними умовами. Найбільшу увагу та турботу потребують люди з обмеженими можливостями. Їм мають створювати належні умови для пересування, щоб самостійно забезпечити свої потреби. Це стосується як вулиць, так і будівель. Для перевірки належного ступеня зручності проводиться спеціальна процедура обстеження приміщення, далі складається звіт. Оперативно отримати висновок щодо доступності для осіб з інвалідністю приміщень можна у фахівців, які проведуть повну перевірку та нададуть звіт, який матиме юридичну силу. 

 Нещодавно Кабінет Міністрів України (КМУ) 4. серпня 2021 затвердив «План заходів» на 2021-2022 роки щодо реалізації Державної стратегії формування «безбар’єрний простір в країні».

Це означає, що всі заклади соціального користування повинні пройти перевірку та отримати звіт про доступність приміщення. У разі відсутності такого документа чи порушенні правил, спеціальними органами може бути застосована зупинка роботи закладу. Тому пройти перевірку та отримати належний документ необхідно всім та якомога швидше.  

Правила отримання висновку про доступність для МГН

Для того, щоб отримати висновок щодо доступності приміщень необхідно звернутись до БТІ Адвокат, після цього спеціалісти виїжджають на об'єкт та складають висновок на базі усіх документів, які мають бути у підприємства. Важливими вимогами є наявність пандуса або мікроліфту, ширина вхідних дверей повинна бути не менше 0,9м, для зручності пересування на інвалідному візку, всередині приміщення повинні бути встановлені доріжки з тактильною плиткою, також повинні бути яскраво-жовті інформаційні таблички для людей з вадами зору. Вимоги до туалетної кімнати дуже високі, для людей з інвалідністю повинна бути відведена окрема туалетна кімната, де  довжина і ширина більша, наявні спеціальні пристосування для інвалідів-колясочників та спеціальне сантехнічне обладнання. До маломобільних груп населення відносяться не тільки люди з інвалідністю, також вагітні жінки, люди похилого віку та жінки з дітьми. 

Замовивши висновок у приватної компанії БТІ Адвокат, ви можете бути впевнені у повній компетентності та наданні якісних послуг у короткі терміни, а доступні ціни вас приємно здивують.