Що випити щоб не п'яніти?
Вихідні для багатьох українців – це не лише час для відпочинку, а й чудова нагода зібратись у колі друзів чи родини. Часто такі зустрічі супроводжуються вживанням алкоголю. У цьому немає нічого поганого, якщо знати міру та вміти правильно вживати спиртне, не доходячи до стану сильного сп'яніння вже на початку вечора.
Щоб вечір залишив після себе лише приємні враження, варто скористатися порадами, які підготували спеціалісти.
Медикаменти як союзники
У наш час аптеки пропонують великий вибір засобів для боротьби з похміллям, а також препаратів, що допомагають зменшити тягу до алкоголю. Проте варто розуміти, що специфічних ліків, які б напряму попереджали сп’яніння, фармацевтична промисловість не виготовляє.
Втім, існують препарати, які можуть посприяти організму краще впоратися зі спиртним. Наприклад, засоби для покращення травлення – такі як Мезим або Фестал. Їх доцільно прийняти приблизно за годину до застілля, суворо дотримуючись вказаного дозування.
Також позитивний вплив має активоване вугілля, яке може зв’язати частину алкоголю та уповільнити його засвоєння. В принципі активоване вугілля підходить, як відповідь на питання, що випити щоб не п'яніти? Деякі фахівці радять ще й аспірин – він здатен трохи знизити швидкість проникнення етанолу в кров.
Інші корисні препарати – це адсорбенти. Наприклад, Ентеросгель, Білий вугілля або Фільтрум-СТІ – всі вони діють безпосередньо у шлунково-кишковому тракті та зменшують рівень інтоксикації.
Що випити до початку застілля щоб не п'яніти?
- Зранку бажано прийняти вітамін В1 – він бере участь у процесах нейтралізації спирту в організмі. Таким чином, до вечора його рівень буде на достатньому рівні.
- За 2-3 години до події можна "підготувати" організм, випивши невелику кількість алкоголю – 50 грамів горілки чи коньяку, або 100 грамів того напою, який ви плануєте пити надалі. Такий спосіб часто називають "вакцинацією".
- За пів години до застілля буде корисно випити чашку міцного чорного чаю з м’ятою, каву з лимоном або настоянку елеутерококу. Ці напої тонізують і допомагають краще тримати контроль над собою.
Правила поведінки під час застілля
- Не поспішайте пити: якщо відчуваєте, що вже набрали зайвого, зробіть паузу та прийміть декілька таблеток активованого вугілля.
- Не стримуйте блювоту, якщо організм цього вимагає. Це природний спосіб швидко позбутись надлишку алкоголю.
- Уникайте тривалого контакту алкоголю з ротовою порожниною – це пришвидшує його всмоктування.
- Не завершуйте застілля кавою. Цей напій підсилює дію алкоголю. Краще обрати зелений чай.
- Обов’язково закушуйте. Їжа уповільнює всмоктування алкоголю. Найкраще підійдуть гарячі страви – м’ясо, риба, картопля, сало, а також лимон або зелень.
- Уникайте змішування напоїв. Якщо вже змішуєте, дотримуйтесь "правила підйому градусу" – від слабшого до міцнішого.
- Запивайте тільки негазованими напоями. Газована вода пришвидшує сп’яніння, тому краще віддати перевагу соку, морсу або компоту.
- Відмовтесь від куріння під час застілля – особливо, якщо ви не є регулярним курцем.
- Не пийте на голодний шлунок. У такому випадку алкоголь миттєво потрапляє у кров, викликаючи швидке сп’яніння.
- Рухайтесь більше. Навіть проста прогулянка або танці допоможуть організму швидше виводити алкоголь.
- Уникайте солодких газованих напоїв. Вони можуть викликати прискорене сп’яніння.
Дуже популярне питання що випити щоб не п'яніти, має багато відповідей, але, дотримуючись цих нескладних порад, ви зможете зберігати ясність розуму навіть на тлі рясного застілля. Та пам’ятайте: реакція на алкоголь у кожної людини індивідуальна. І головне – завжди пити з розумом та не втрачати самоконтроль.