Фасадний утеплювач

Фасадний утеплювач – матеріал, який можна купити за прийнятною ціною та надалі економити гроші на опаленні. При грамотному підході до облаштування стін суттєво зменшуються тепловтрати та створюється оптимальний мікроклімат у приміщеннях. Для вирішення важливого завдання на ринку представлено багато матеріалів. До них відноситься базальтова вата, екструдований пінополістирол та пінопласт. Як виконується утеплення фасадів будинків, у чому особливості кожного матеріалу і що краще, йтиметься у статті.

Навіщо утеплювати фасад та які способи для цього використовуються?

Теплоізоляційні матеріали – ефективне рішення для будинків та квартир, для комерційних об'єктів. Під ним маються на увазі такі суттєві переваги:

 • захист від холоду – дуже багато тепла губиться через стіни. При використанні базальтової вати чи пінопласту проблема вирішується;
 • економія коштів – на обігрів будинку йде менше грошей. Тепло краще зберігається всередині, а містки холоду відсутні. Витрати на опалення знижуються на 30%. З сьогоднішніми тарифами сума виходить пристойною. Гроші, витрачені на утеплювач та на монтаж, повертаються за кілька сезонів;
 • додаткова шумоізоляція – актуальний момент, коли будинок знаходиться біля дороги. Після утеплення стін рівень шуму знижується. Таким чином у кімнатах створюється затишна обстановка;
 • продовження терміну експлуатації будівлі – забезпечується захист від зовнішніх факторів. Мається на увазі волога, ультрафіолетові промені, перепади температур;
 • оригінальність – на завершальному етапі робіт виконується фінішна обробка. Для цього використовується штукатурка або інші матеріали, що надають будинку унікальний зовнішній вигляд.

Теплоізоляція фасаду виконується двома способами. Перший варіант – «сухий» метод. Ключовою особливістю є облаштування спеціального каркасу (металеві елементи або дерев'яні бруски). Усередині нього розміщується утеплювач. На завершальному етапі використовується облицювальний матеріал.

Другий варіант – «мокрий» метод. За його допомогою забезпечується хороший теплозахист. Утеплювач кріпиться до стіни клеєм. Додатково використовуються дюбелі, а також сітка. На останніх етапах на основу наноситься грунтовка та декоративний шар.

Огляд матеріалів

Для захисту стін від згубної дії зовнішніх факторів та для збереження тепла виробники пропонують різні матеріали. Кожен варіант має свої плюси. Які саме, йтиметься далі.

Базальтовий утеплювач

Мінвата є матеріалом, який чудово себе зарекомендував. Базальтовий утеплювач для фасаду – продукція, представлена ​​у вигляді плит та рулонів. Такий матеріал складається із розплавлених волокон вивержених гірських порід. Його по праву вважають одним із найкращих. Чому? Тому що базальтова вата має вагомі переваги:

 • низький коефіцієнт теплопровідності – під час використання матеріалу виключається втрата тепла. У такий спосіб зменшуються витрати на опалення;
 • негорючість – мінеральна вата не загоряється та не підтримує горіння. Завдяки такій властивості теплоізолятор вважається пожежобезпечним матеріалом;
 • тривалий термін служби – при виборі якісних матеріалів та при правильному виконанні всіх процесів гарантується довговічність. Матеріал виконує свої функції тривалий час;
 • простий монтаж – найчастіше виробники пропонують плити з кам'яної вати. Утеплювач легко кріпиться до вертикальних поверхонь. Для такої мети використовується клей або дюбелі з перфорованими широкими капелюшками;
 • біологічна стійкість – зберігання первинних властивостей протягом тривалого часу. Це обумовлюється стійкістю до грибків, плісняви.

Де придбати фасадний утеплювач за вигідною ціною? Здійснити покупку можна в інтернет-магазині 247. До плюсів такого рішення відноситься висока якість продукції, широкий асортимент та швидка доставка по Україні.

Екструдований пінополістирол

Це будівельний матеріал, що має гарні властивості. Термін служби сягає 40 років. Якісний екструдований пінополістирол має й інші переваги:

 • низька теплопровідність;
 • мінімальне вологопоглинання;
 • невелика вага;
 • висока міцність на стиск.

Екструдований пінополістирол представлений у вигляді плит правильної форми. Це ще одна особливість, завдяки якій забезпечується легкий монтаж. У продажу є плити з різним типом поверхні: гладка, шорстка, перфорована. Навіщо? Щоб плити краще кріпилися до стіни та легше наносилася штукатурка.

При застосуванні екструдованого пінополістиролу в будинку створюється комфортабельна обстановка. Тому плити часто використовують по прямому призначенню.

Пінопласт

Таке рішення підходить для зниження витрат на опалення. Пінопласт – матеріал у вигляді плит, виготовлених із спіненого пінополістиролу. Його використовують для утеплення старих будівель та нових споруд. Для пінопласту характерні такі особливості:

 • прийнятна вартість – можна купити фасадний утеплювач та виконати всі необхідні роботи;
 • низька теплопровідність – пінополістирол складається з безлічі комірок із повітрям, завдяки чому досягаються чудові результати;
 • довговічність – матеріал не гниє, не боїться плісняви, грибків та дрібних гризунів;
 • пожежна безпека – матеріал не підтримує горіння. Вироби можна використовувати для теплоізоляції стін;
 • легкість – забезпечується мінімальне навантаження на фундамент, на стіни, а також спрощується транспортування та полегшується монтаж.

Чому краще віддати перевагу?

Великим попитом користується базальтова вата. Такий матеріал відрізняється надійністю, тривалим періодом експлуатації, безпекою та паропроникністю. В інтернет-магазині 247 продається продукція відомих брендів: Ламісол, Ізоват, Техноніколь, Белтеп. Мінеральні утеплювачі чудово справляються зі своїми функціями. При їх застосуванні зменшуються витрати на опалення, підтримується комфортний мікроклімат у приміщеннях та продовжується термін служби конструкцій!