Urban Curators за замовленням забудовника ІБК «ОБРІЙ» розробляє концепцію перетворення території застарілого доброустрою в Шевченківському районі Києва на сучасний комфортний житловий простір

У 2019 році один із київських довгобудів отримав шанс на порятунок – їм, нарешті, зайнялася інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ», керівництво якої планує довести спорудження до кінця. Проєкт ЖК тепер називається UNO City House. Розташовується за адресою Олени Теліги 25.

А паралельно надію на суттєве оновлення отримав і весь мікрорайон. «Тільки ми потрапили на будмайданчик, як зустріли безліч прохань та скарг місцевих жителів щодо теперішнього, так би мовити, упорядкування території», – зазначила заступник із комерційних питань компанії «ОБРІЙ» О. Перчак. За її словами люди зверталися з питань налагодження інфраструктури, озеленення, впорядкування руху та паркування.

Перелік питань, що потребують вирішення для покращення життя місцевих мешканців зростав майже щодня. І це навело керівництво ІБК «ОБРІЙ» на думку, що боротися з окремими проблемами точково – це не вихід із ситуації, що склалася.

Річ у тому, що навколишня забудова відбувалася ще в шістдесяті роки 20 століття. І з того часу ані інфраструктура, ані упорядкування не піддавалися комплексному оновленню. Тому менеджмент компанії «ОБРІЙ» прийняв рішення про замовлення проєкту реновації не тільки довгобуду, алей і прилеглої території, розширивши її на весь квартал: Олени Теліги, Академіка Грекова, Ольжича, Академіка Щусєва.

Для обслідування місцевості та створення обґрунтованого проєкту була залучена компанія Urban Curators. Спеціалісти з урбаністики, міської економіки та соціології – вони вміють дослідити, знайти проблеми та спланувати їхнє вирішення.

На першому етапі роботи Urban Curators проводила дослідження місцевості та життєдіяльності кварталу. Протягом декількох тижнів на початку осені велося спостереження за реальним життям людей на зазначеній ділянці.

Результати аналізу були викладені в експертних висновках, які підтвердили наявність чималого кола проблем, з якими місцеві мешканці стикаються щодня. Висновки стали основою створення концепції оновлення кварталу. Уже найближчим часом кожен зможе познайомитися за адресою будівництва (Олени Телиги 25).

Керівництво компанії запрошує небайдужих жителів району ділитися власними побажаннями та зауваженнями поштою або електронним листом.